سایت جامع کسب و کار مناطق و شهرستان های تهران

مشاغل مرتبط به صافکاری اتومبیل خودرو ماشین شهرستان شهریار

برای افزوده شدن کسب و کار خود تماس بگیرید 0990565616


صافکاری خودرو چیست ؟

 

امروزه خودرو یکی از ضروری ترین وسیله زندگی انسان محسوب می شود.گسترش ماشین باعث افزایش تصادفات جاده ای شده است.که این تصادفات باعث آسیب به بدنه خودرو می شود.بدنه خودرو از چندین لایه فلزی تشکیل شده است.که بدنه خودرو با روکش هایی با رنگ های مختلف پوشیده شده است که باعث یکدستی و یکرنگی خودرو می شود.تصادفات باعث آسیب و صدمه به لایه های موجود در خودرو می شود.یکی از شغل ها که مربوط به بدنه خودرو می باشد صافکاری خودرو نام دارد.

صافکاری به فعالیت هایی گفته می شود که یک صافکار برای درست کردن فرورفتگی،خط و خش هایی که در بدنه خودرو ایجاد می شود صورت می گیرد.خودرو ممکن است به دلایل مختلف که یکی از آنها تصادف است دچار آسیب شود همانطوری که گفتیم بدنه خودرو از فلز است که با حرارت دادن آن در دمای بالا به شکل خودرو در آمده است.بدنه خودرو طوری ساخته شده است که هرکسی قادر به تعمیر کردن آن نخواهد بود.و برای تعمیر آن به یک صافکار ماهر نیاز داریم.

بخوانید تعمیر کولر خودرو


مراحل صافکاری

 

یک صافکار اول از همه قسمت های آسیب دیده خودرو را با دقت بررسی می کند.و باتوجه به میزان آسیب و صدمه خودرو تصمیم درست می گیرد.صافکاری انواع مختلفی دارد که  از مهم ترین نوع صافکاری،صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ می باشد.بعد از اینکه صافکار نوع صافکاری را مشخص کرد با استفاده از تجهیزات و ابزار و وسایل مورد نیاز فرورفتگی و برامدگی هایی که در خورد به وجود آمده است را از بین می برد تا بدنه خودرو مانند اول شود.

بعضی از آسیب ها تنها باهمین مرحله درست می شود.

بعد از این مرحله صافکار پولیش کاری را شروع می کند که باعث یکدستی در بدنه خودرو می شود.

گاهی آسیب به بدنه آن قدر زیاد می باشد که صافکار مجبور به عوض کردن قطعه می شود.

بعد از این مرحله صافکار سمباده کشی را در محل آسیب دیده انجام می دهد تا با سایر محل ها هم سطح شود.و سطح آسیب دیده را بتونه کاری می کند.بتونه کاری پیش نیازی برای انجام نقاشی خودرو می باشد.

صافکار قسمت های دیگر خودرو را که سالم و بدون آسیب می باشد با روزنامه می پوشاند تا رنگ به آن قسمت ها نفوذ نکند.صافکار با دستگاهی به نام دستگاه پمپ خودرو را رنگ می کند.بعد از رنگ کاری مدتی لازم است تا رنگ خشک شود.

 

چه زمانی باید به صافکاری برویم ؟

 

اگر خودرو شما به مانعی برخورد کند امکان صدمه یا آسیب آن وجود دارد که می تواند شدید یا ضعیف باشد.وباعث فرورفتگی و برآمدگی در خودرو شود.و رنگ خودرو نیز در قسمت آسیب دیده از بین برود.که در این شرایط شما باید به صافکاری رجوع کنید

 

آسیب و صدمه به خودرو

آسیب وارده به خودرو دو نوع می باشد.

 

آسیب سطحی

هنگامی که خودروی شما صدمه وارد می شود اگر این صدمه باعث خراش و ناهمواری در بدنه خودرو شود براحتی با پولیش و صافکاری بدون رنگ این مشکل برطرف می شود.

 

آسیب عمقی

هنگامی که خودرو آسیب جدی ببیند صافکاری با رنگ برای برطرف کردن آن آسیب به کار می رود.


فرایند صافکاری به دو چیز بستگی دارد

 

 تجهیزات صافکاری و مهارت صافکاری.

تجهیزات صافکاری یعنی اینکه یک صافکار ماهر باید تجهیزات و ابزار و وسایل با کیفیت برای برطرف کردن آسیب و صدمه خودرو در اختیار داشته باشد.


ویژگی های صافکار ماهر

*صافکار موظف است که مراحل کار را با جزئیات و هزینه مربوط به تعمیر را قبل از شروع کردن کار بگوید.

*صافکار باید قبل از شروع کار تمام اجزا و قطعات اضافی خودرو را از آن جدا کند تا بخشی را که می خواهد صافکاری کند قابل دسترس وی باشد.

*صافکار باید مراحل تعمیر را با دقت و صبر انجام دهد.و حوصله کافی برای تعمیر داشته باشد و تحت فشار کاری را انجام ندهد.

*برای صاف کردن هر قسمت باید چکش را از داخل بدنه به سمت بیرون بزند و هنگام وارد کردن ضربه نهایت دقت را به کار ببرد تا ضربه هایی که وارد می کند شدت شان مناسب و کافی باشد.

*گرما و حرارت دادن به قسمت هایی که دچار آسیب شده است باعث می شود آن قسمت ها بهتر تغییر شکل دهند.هنگامی که صافکار به ماشین گرما می دهد باید مراقب باشد بیش از حد گرما ندهد زیرا باعث آسیب بیشتر به خودرو می شود.

*سطح بدنه خودرو در حین صافکاری باید تحت تاثیر نور قرار بگیرد.زیرا نور توسط بدنه جذب می شود و باعث کمک به تعمیرکار می شود.

*تا جاییکه امکان دارد بهتر است قطعه ای از بدنه خودرو عوض نشود.زیرا هیچ قطعه در بازار به اندازه قطعه ای که در کارخانه زده شده است کارایی ندارد.و هزینه زیادی هم به همراه دارد.

*هنگام قرینه سازی قطعات بسیار دقت کنید تا هم تراز قرار گیرند.

*اگر بعد از اینکه صافکاری کردیم به رنگ نیاز داشتیم باید بتونه کاری کنیم و بعد رنگ کاری کنیم.

*باید از کد رنگی که توسط خودرو سازی مشخص شده است استفاده کنیم و رنگی انتخاب کنیم که کیفیت داشته باشد زیرا رنگ بدون کیفیت به مرور زمان کیفیت خود را در اثر ثابش خورشید از دست می دهد.

*بین بخشی که رنگ کاری کردیم و بخشی که رنگ کاری نشده است نباید مرزی وجود داشته باشد.

*بعد از اینکه کار صافکاری تمام شد باید قطعات را به درستی وصل کند.

*بعد از اتمام کار با ماشین رانندگی کنید و دقت کنید که ماشین هیچ لرزش و صدایی نباید داشته باشد.

*صافکار باید هنگام کار خود نظافت را رعایت کند زیرا کمترین آلودگی باعث خراب شدن رنگ خودرو می شود.

دستگاه پی دی آر . میله پی دی آر . قوری کش . تگگ کش . دستگاه هات باکس . بادگیری بی رنگی . فرم کاری با چسب زنده . شاسی کشی . بادگیری با دستگاه . صافکاری با دستگاه بدون شکاف . بدون برش دوبل . تعمیر سپر . لیسه گیری . پولیش سرامیکی . شفاف سازی چراغ . ترمیم دوباره کاری بی رنگی . صافکاری با لت خطی 

در شهریار – در شهر شهریار – صافکاری در شهرستان شهریار – صافکاری در کهنز – صافکاری در شهرک کمیته – صافکاری در شهریار

صافکاری  pdr
صافکاری  pdr چیست 
صافکاری پی دی آر 
صافکاری بدون رنگ 
صافکاری بادستگاه 
صافکاری پی دی آر چیست 
صافکاری pdr در شهریار 
صافکاری بدون رنگ در شهریار 
صافکاری با دستگاه pdr 
صافکاری با دستگاه مکش 
صافکاری در منزل 

5/5