سایت جامع کسب و کار مناطق و شهرستان های تهران

ما در این صفحه تمام عیب های رایج تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی ال جی را به همراه راه حل آن شرح داده ایم. عیب یابی تلویزیون های ال جی توسط متخصصان دوره دیده انجام می شود. قبل از تماس با مرکز ال جی سرویس می توانید مطالب زیر را مطالعه کنید. در صورتی که نیاز به مشاوره برای تعمیر و رفع مشکل تلویزیون خود دارید می توانید با شماره های ال جی سرویس تماس بگیرید، و به صورت رایگاه مشاوره بگیرید.


تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

این مشکل در تلویزیون های ال جی بسیار پیش می آید و دلایل متفاوتی دارد که ما هر کدام را به صورت کامل شرح می دهیم. معمولا نبودن تصویر این معنی را می دهد که قسمت مین برد دارد به درستی کار می کند و باید بقیه اجزا تلویزیون مورد بررسی قرار بگیرد. اولین مشکلی که در نبودن تصویر به وجود می آید خرابی بک لایت می باشد در واقع بک لایت نور زمینه پشت ال سی دی تلویزیون می باشد. صفحه تلویزیون های ال سی دی مانند آپارات سینما می باشد. که در صورت نبودن نور پشت آپارت هیچ تصویری نمی بیند. در واقع صفحه ال سی دی را می توان  یک آپارات داینامیک یا دیجیتال معرفی کرد. و با تابیدن نور به صفحه تصویر نمایان می شود. تعمیر تلویزیون ال جی در تهران با ضمانت انجام می شود. 


تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی در منزل

عیب یابی برد پاور تلویزیون ال جی در منزل

خرابی برد پاور تلویزیون ال جی

اینجا برای ما سوال پیش می آید که نبود تصویر چه ارتباطی به برد پاور دارد. لازم است بدانید که ولتاژ مورد نیاز بک لایت تلویزیون از برد پاور تامین می شود و در صورتی که قسمت خروجی ولت بک لایت خراب شده باشد تصویر تلویزیون قطع می شود ولی بقیه اجزا  به درستی کار خود را انجام می دهد. در واقع تشخیص اینکه خرابی از نور زمینه (لامپ های ال ای دی) یا پاور تلویزیون می باشد فقط توسط افراد متخصص قابل انجام است.


علت قطع وصل شدن تصویر تلویزیون


معمولا این خرابی از بک لایت تلویزیون می باشد، این مشکل برای تلویزیون های ۴۷ اینچ به بالا پیش می آید. دلیل به وجود آمدن این مشکل خرابی بعضی از لامپ های ال ای دی می باشد، در صورتی که حتی یک لامپ ال ای دی خراب شود، تلویزیون به طور خودکار پروتکت (فعال شدن قسمت محافظ خودکار) می کند. در اکثر مواقع با تعمیر و یا تعویض بک لایت مشکل برطرف می شود.


یکی دیگر از مسالی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود، بهم خورد آنتن تلویزیون می باشد، برای اینکه متوجه شوید مشکل از آنتن تلویزیون می باشد، به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و در قسمت پشتیبانی تست تصویر را انتخاب کنید، در صورتی که در این تست مشکلی در تصویر نبود به احتمال زیاد آنتن تلویزیون شما باید بررسی شود. البته بعضی مواقع خرابی کابل hdmi و av باعث به وجود آمدن این مشکل می شود. برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله علت قطع وصل شدن تصویر تلوزیون مراجعه بفرمایید.


نبودن تصویر به علت خرابی برد تیکان تصویر

برد تیکان یا برد تصویر در صورتی که تلویزیون دارای نور زمینه باشد و تصویر به صورت سرمه ای دیده شود احتمال زیاد برد تیکان خراب شده است. وظیفه برد تیکان رساندن تصویر به پنل تلویزیون می باشد و هماهنگ کردن تصویر با سایز پنل می باشد. معمولا اگر تیکان دچار آب خوردگی نشود تعمیر می شود. البته بیشتر مواقع برد تیکان به علت آب خوردگی خراب  می شود.


تعمیر برد تیکان در منزل

تعمیر تلویزیون ال جی در محل


ال جی سرویس تمامی خدمات مورد نیاز تلویزیون شما را بر عهده دارد. تمامی نیازهای مشتریان عزیز را در رابطه با تعمیر و سرویس تلویزیون ال جی انجام می دهد. در صورت نیاز به قطعات مانند کنترل و کابل های اتصال می توانید با این مرکز تماس بگیرید.


لازم به ذکر است که خدمات ال جی سرویس بعد از پایان گارانتی تلویزیون شما می باشد. در صورتی که تلویزیون شما در زمان ۱۸ ماه گارانتی با خرابی مواجه شد با شماره های دفترچه گارانتی تماس بگیرید. بعد از اتمام گارانتی تلویزیون شما ال جی سرویس تمامی خدمات مورد نیاز برای تلویزیون شما را انجام می دهد.


 در صورتی که خدمت تعمیر تلویزیون را از مرکز ال جی سرویس دریافت نمایید، این خدمت شامل شش ماه ضمانت کتبی می باشد که بعد از تعمیر و سرویس تلویزیون به شما ارائه می شود. تمام خدمات ضمانت شده در صورت تکرار بدون هیچ هزینه ای انجام می شود.


تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 بک لایت یا نور زمینه مجموعه ای از لامپ های ال ای دی و ال سی دی می باشند که روشنایی مورد نیاز برای نمایش تصویر را فراهم می کنند. بک لایت ها با توجه به مدل تلویزیون متفاوت می باشند. به طور مثال در تلویزیون های ۳۲ تا ۴۲ از یک سری لامپ ال ای دی استفاده می شود. در تلویزیون های ۴۷ تا ۵۵ از دو سری لامپ ال ای دی استفاده می شود. 


ال جی سرویس با داشتن تمام مدل های بک لایت تلویزیون ال جی این نوید را به شما می دهد نگران تعمیر بک لایت تلویزیون خود نباشید. ال جی سرویس با بکار گیری متخصصان تعمیر تلویزیون ال جی ، تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی شما را در محل و منزل شما انجام می دهد.


 یکی از مهمترین مزیت های ال جی سرویس دارا بودن قطعات اورجینال و فابریکی تمام مدل های تلویزیون ال جی می باشد. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی با ضمانت شش ماهه انجام می شود. این ضمانت نامه به صورت کتبی بعد از تعمیر تلویزیون به شما ارائه می شود.تعمیر مین برد تلویزیون ال جی در منزل

تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

 مادر برد یا مین برد یک قطعه بسیار مهم در تلویزیون می باشد. وظیفه مین برد پردازش صدا و تصویر تلویزیون می باشد، کوچکترین مشکلی در مین برد تلویزیون باعث ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون می شود. مشکلاتی همچون قطع شدن صدا ، خاموش و روشن شدن تلویزیون ، هنگ کردن تلویزیون مربوط به خرابی مین برد تلویزیون می باشد.


تعمیر مین برد نیاز به ابزارآلات و دستگاه های پیشرفته دارد. ال جی سرویس با داشتن پیشرفته ترین ابزارآلات روز دنیا تعمیرات مین برد تلویزیون شما را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. در صورتی که تعمیر مین برد توسط افراد بی تجربه انجام شود احتمال خرابی دوبازه زیاد می باشد.


تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

برد پاور یا به اصلاح منبع تغذیه تلویزیون یک قطعه برای تامین ولتاژ مورد نیاز برای دیگر قطعات تلویزیون می باشد. در واقع تمام همه قطعات تلویزیون برق مورد نیاز خود را برد پاور تامین می کنند. در صورتی که برد پاور برق مورد نیاز هر قطعه را ندهد تلویزیون با مشکل مواجه می شود، به طور مثال اگر ولتاژ بک لایت تلویزیون تامین نشود تصویر تلویزیون قطع می شود. یا اگر ولتاژ مین برد تامین نشود تلویزیون خاموش می شود.


برد پاور متشکل از یک سری آی سی و ترانزیستور ، مقاومت و خازن می باشد. یکی از دلایل مهم در خرابی برد پاور فرسوده شدن خازن های برد پاور می باشد. این فرسودگی بعد از گذشت ۵ الی ۷ سال ایجاد می شود. در صورتی که تلویزیون شما با تاخیر روشن می شود بهتر است اقدام به تعمیر تلویزیون بکنید، در غیر این صورت باعث آسیب جدی به برد پاور می شود.


این مجموعه با داشتن تعمیرکاران کاربلد تعمیرات برد پاور تلویزیون شما را در محل و منزل شما انجام می دهند. تعمیر برد پاور با قطعات اصلی انجام می شود. تکنسین های ال جی سرویس همواره قطعات مورد نیاز برای تعمیر برد پاور را به همراه خود دارند.


پیمایش به بالا