سایت جامع کسب و کار مناطق و شهرستان های تهران

برق صنعتی چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

برق صنعتی

تعریف برق صنعتی می‌تواند خیلی گسترده باشد اما اگر بخواهیم آن را به ساده‌ترین روش بیان کنیم، می‌توانیم بگوییم برق صنعتی یعنی کاربرد برق در صنعت. این رشته، یکی از حوزه‌هایی به شمار می‌رود که تعداد علاقه‌مندان به یادگیری آن روزبه‌روز در حال افزایش است. در نظر داشته باشید که برق صنعتی مواردی همچون مقاومت، قدرت، نمادهای برقی، ولتاژ و نقشه‌ها را شامل می‌شود.


در ادامه مطلب قصد داریم با جزئیات بیشتری به توضیح برقکاری صنعتی بپردازیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با ما همراه باشید.


برای مشاهده اطلاعات دوره‌های آموزش برق صنعتی روی عبارت رنگی کلیک کنید.


جدول محتوا 

آشنایی با برق صنعتی

در تعریف برق صنعتی اینطور می‌توان گفت که به کنترل و مصرف انرژی الکتریکی در یک کارگاه یا کارخانه صنعتی، گفته می‌شود. همچنین تکنیک‌ها و روش‌هایی که برای نظارت و استفاده از برق در صنعت استفاده می‌شود و در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، بیمارستان‌ها و… کاربرد دارد نیز، تعریفی از این حوزه محسوب می‌شود.


به این نکته توجه داشته باشید که برق صنعتی یعنی شبکه سه فاز و قدرت و تجهیزات قدرت،مثل موتورهای سه فاز، ژنراتورها یا ترانس‌های قدرت. روشن کردن یک موتور تک فاز، از نوع ۲خازنه به کمک دو خط فاز و نول،و یک کلید صفر و یک در یک بالابر مصالح ساختمانی را می‌توان جزئی از مباحث برق صنعتی دانست.


آشنایی با برق صنعتی

برق صنعتی یکی از حوزه‌های پرطرفدار است.

یکی دیگر از مباحث برق صنعتی روشن کردن تیرک‌های روشنایی در یک جاده برون شهری به کمک یک یا چند کنتاکتور است.


کاربرد برق صنعتی شامل موارد چه مواردی است؟

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که رشته برق صنعتی، شامل چه مواردی می‌شود. در این بخش به این سوال پاسخ داده‌ایم که شامل موارد زیر می‌شود:


 کلید الکتریکی از نوع سه فاز را به کمک یک کلید صفرو یک گردان روشن و خاموش می‌کنیم.

خاموش و روشن کردن موتور تک فاز به کمک کلید گردان.

 راه اندازی کردن پمپ آب کشاورزی ویا یک پمپ شناور سه فاز به کمک کلیدی به نام ستاره مثلث.

روشن خاموش کردن کمپرسور به کمک یک کنتاکتور.

کنترل کردن یک موتور به وسیله یک رله هوشمند.

مواقعی که می‌خواهیم موتور یک نوار نقاله را روشن کنیم.

زمانی که برق سه فاز ورودی یک کارگاه را به کمک چند کلید اتوماتیک بین تجهیزات مختلف کارگاه تقسیم می‌کنیم.

زمانی که توان راکتیو یک کارگاه را به کمک چند عدد خازن کنترل و کاهش می‌دهیم.

زمانی که مقدار جریان هر یک از فازهای یک کارگاه یا یک ساختمان مسکونی،تجاری را به کمک آمپرمتر دیجیتالی تابلویی برروی درب یک تابلو برق نمایش می‌دهیم.

مواقعی که می‌خواهیم روشنایی کارگاه رابه کمک یک کنتاکتور و دو شستی استارت و استاپ،خاموش و روشن کنیم.

وقتی که یک موتور سه فاز مربوط به راه اندازی نوار نقاله را به کمک دستگاهی بانام سافت استارت خیلی نرم و آرام راه اندازی می‌کنیم تا کمترین لرزشی در هنگام راه اندازی برروی نوار نقاله داشته باشیم.

زمانی که می‌خواهیم دور یک موتور سه فاز رابه کمک دستگاهی بانام درایو الکتریکی کنترل کنیم.

به این نکته توجه داشته باشید که موارد گفته شده تنها تعدادی از کاربردهای برق صنعتی است.


وضعیت بازار کار برق صنعتی چگونه است؟

همانطور که از نام برق صنعتی می‌توان حدس زد، این دانش و مهارت بیشتر در صنعت کاربرد دارد و علت این امر آن است که در طول کلاس‌های این دوره، شما نکاتی را می‌آموزید که برای حوزه صنعت برنامه و طرح‌ریزی شده‌اند. برای مثال افراد شرکت‌کننده در این دوره‌های آموزشی، کار با وسایل و تجهیزاتی را می‌آموزند که در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و به طور کلی در سطوح صنعتی و تجاری کاربرد دارند. افراد فعال در این حرفه می‌توانند در یکی از مراکز زیر مشغول به کار شوند:


کارخانه‌ها

کارگاه‌های صنعتی

و سایر موارد مشابه

بررسی بازار کار برق‌کار صنعتی

آینده شغلی و میزان درآمد برق‌کار صنعتی در وضعیت خوبی قرار دارد.

البته نباید فراموش کنید که هنرجویان رشته برق صنعتی، پس از اتمام دوره‌های آموزشی خود می‌توانند در برخی موارد به عنوان برقکار ساختمان نیز فعالیت کنند، اما نباید از آن‌ها توقع یک فرد حرفه‌ای در این زمینه را داشت؛ بلکه کسب تجربه در این رشته می‌تواند به مرور زمان آن‌ها را به یک برقکار ماهر تبدیل کند.


معرفی تجهیزات مورد نیاز مهندس برق صنعتی

یک مهندس برق صنعتی برای اینکه بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، نیاز به ابزار و تجهیزات تخصصی دارد. برخی از این تجهیزات شامل موارد زیر می‌شوند:


رله بی متال

یکی از این ابزارها رله بی متال است که وظیفه آن‌ محافظت کردن از موتور الکتریکی در برابر شدت و جریان اضافه بار می‌باشد. این وسیله که از به هم پیوستن دو فلز غیر همجنس تشکیل شده است، براساس اختلاف موجود بین ضریب انبساطی این دو فلز کار می‌کند.


کنتاکتور

کنتاکتور، از دیگر تجهیزات مهم در برق صنعتی به شمار می‌رود، از این قطعه در جهت وصل ارتباط جریان الکتریکی یا قطع آن بین منبع تغذیه و بار استفاده می‌شود. این وسیله متشکل از دو هسته متحرک و ثابت می‌باشد؛ در مرکز هسته ثابت سیم پیچی قرار دارد که در صورت ایجاد جریان الکتریکی، سبب حرکت هسته متحرک به سمت هسته ثابت می‌شود.


کلید مینیاتوری

کلید مکانیکی یک قطعه الکترومکانیکی خودکار به شمار می‌رود که به وسیله ایجاد و قطع جریان و همچنین محدود کردن آن وظیفه حفاظت از کاربر در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار را بر عهده دارد. این قطعات می‌توانند به صورت حرارتی و مغناطیسی به کار گرفته شوند.


شاسی؛ یکی دیگر از تجهیزات برق‌کار صنعتی

یکی از تجهیزات مورد نیاز در این شغل، شاسی است که از آن جهت انتقال فرمان وصل و قطع به سمت رله‌ها و کنتاکتور استفاده می‌شود. شاسی‌ها دارای انواع مختلفی هستند که می‌توانیم آن‌ها را براساس قطر، شکل ظاهری، رنگ و نوع ارسال فرمان به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی کنیم.


آشنایی با تجهیزات مورد نیاز تکنسین برق صنعتی

یک برق‌کار صنعتی برای انجام وظیفه خود به تجهیزات و ابزار مختلفی نیاز دارد.

کلید حرارتی

کلید حرارتی، از تجهیزاتی است که از امنیت بالایی برخوردار است و به عنوان محافظت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله، علاوه بر اینکه می‌تواند جریان حرارتی را کنترل کند؛ قابلیت قطع جریان مفناطیسی را نیز دارد.


ترمینال ریلی

این قطعه یکی از تجهیزاتی در حوزه برق صنعتی است که اتصال و ارتباط سایر تجهیزات به همدیگر را ممکن می‌سازد. ترمینال ریلی را می‌توان در انواع مختلف معمولی، فشاری، دو طبقه و چند طبقه تقسیم کرد.


آموزش کاربردی برق در صنعت به چه صورت انجام می پذیرد؟

برق صنعتی رشته‌ای است که طرفداران زیادی دارد و این دسته از افراد علاقه‌مند می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توان به مهارت کافی در این رشته دست یافت. اگر از این دسته افراد هستید، باید به شما بگوییم که تنها راه یاد گرفتن رشته برق آن هم در سطوح صنعتی، کارکردن به صورت عملی و مواجهه با شرایط مختلف است. شما برای یادگیری این حرفه باید به کسب تجربه بپردازید و برای این کار دو راه بیشتر در مقابل خود نخواهید دید:


اول آنکه نزد یک برقکار ماهر به صورت کارورزی به یادگیری این مهارت بپردازید.

دوم آنکه در یک دوره معتبر شرکت کنید، تا توسط اساتید ماهر و بر اساس یک برنامه اصولی و مدون در این رشته آموزش‌های لازم را ببینید.


به دست آوردن لیست اجناس الکتریکی که کامل و کاربردی باشد، برای افراد مبتدی که قصد ورود به این حرفه را دارند، ضروری است. از طرفی ممکن است سال‌های طولانی در حوزه الکتریکی فعال باشید، اما به دنبال سود بیشتر باشید، یکی از روش‌هایی که به افزایش سودتان کمک می‌کند، اضافه کردن تنوع محصولات است. در مقاله صفر تا صد راه اندازی لوازم الکتریکی تمامی مراحلی را که هنگام تاسیس مغازه الکتریکی باید طی شود، بررسی کردیم. البته در آن مقاله، لیست اقلام ضروری را نوشته بودیم اما در در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی تمامی اجناس مغازه الکتریکی که وجود آن‌ها ضروری است و البته آن‌هایی را که واجب نیستند اما باعث افزایش فروش‌تان می‌شوند، بررسی کنیم. 


محصولات روشنایی

تجهیزات روشنایی از اولین وسایلی هستند که در هنگام تاسیس الکتریکی، باید خریداری شوند. تجهیزات روشنایی در الکتریکی‌ها شامل انواع لامپ، پنل، چراغ روکار و توکار، چراغ خواب، چراغ اضطراری و  چراغ قوه، چراغ مطالعه، پروژکتور و وال واشر، ریسه ال ای دی است. در ادامه این محصولات را بیشتر بررسی می کنیم.


لامپ

در صدر لیست خرید اجناس مغازه الکتریکی، لامپ قرار دارد. لامپ انواع مختلفی دارد و این تنوع ناشی از فناوری‌های متفاوت ساخت (ال ای دی، رشته‌ای و کم مصرف)، سرپیچ‌ها، رنگ نورهای متنوع (رنگی، آفتابی، مهتابی و صدفی)، توان و برندهای سازنده است. تقریباً بیشتر لامپ های موجود در بازار، امروزه با فناوری ال ای دی ساخته می‌شوند و با توجه به مزیت‌هایی که دارند، محبوب شده‌اند. پرفروش‌ترین لامپ‌های LED که بهتر است خریداری کنید، عبارتند از:


لامپ مناسب لوستر: اشکی 6 و 7 وات (سرپیچ E14)، شمعی 6 و 7 وات (سرپیچ E14)


حبابی: 7 وات، 9 وات، 15 وات، 18 وات و 25 وات


استوانه: 30 وات، 40 وات، 50 وات، 70 وات و 100 وات


هالوژن: سرپیچ GU10، سرپیچ سوزنی GU5.3 و سرپیچ سیمی 


اف پی ال با فناوری ال ای دی و سرپیچ 2G11


توجه داشته باشید که تمامی این توان‌ها در رنگ نورهای مختلفی تولید می‌شوند. رنگ نور آفتابی (زرد)، مهتابی (سفید) و طبیعی (صدفی) را در تقریباً تمامی شرکت‌های تولید کننده دارند. بهتر است تمامی رنگ نورها را داشته باشید، زیرا مشتریان شما مطمئناً ترجیحات و سلایق متفاوتی دارند و به علاوه لامپ برای هر کاربرد، رنگ نور متفاوتی باید استفاده شود.


اگر قصد دارید مجموعۀ لامپ ال ای دی تان تکمیل شود، توصیه می‌کنیم که لامپ فیلامنتی با طرح حباب‌های مختلفی را نیز موجود کنید. این لامپ به واسطه ظاهر زیبایی که دارند باعث بهبود دکوراسیون مغازه شما می‌شوند به علاوه طرفداران زیادی هم دارند.


خوبی لامپ‌های LED، جنس حباب است که از پلاستیک ساخته می‌شود، بنابراین در برابر ضربه مقاوم هستند. همچنین هنگام نگهداری طولانی مدت، برخلاف رشته‌ای و فلورسنت، نمی‌سوزند.


لامپ بعدی که هنوز هم طرفدار دارد، لامپ فلورسنت است که بین مردم به کم مصرف معروف است. توان‌های پرفروش لامپ فلورسنت عبارتند از: 18، 25، 40، 50، 80 و 100 وات. برحسب بودجه‌ای که کنار گذاشتید چند توان یا همۀ آن‌ها را خریداری کنید. این لامپ‌ها عموماً با رنگ نور مهتابی خریداری می‌شوند.


لیست قیمت انواع لامپ پرفروش

بخاری برقی دو میله کم مصرف 800 وات نیوسان

بخاری برقی دو میله کم مصرف 800 وات نیوسان

بخاری برقی کم مصرف 2000 وات نیوسان مدل N-2222

بخاری برقی کم مصرف 2000 وات نیوسان مدل N-2222

فن هیتر برقی تک الکتریک مدل FH1108-2000B

فن هیتر برقی تک الکتریک مدل FH1108-2000B


فروش ویژه انواع بخاری برقی (آذر 1401)

ریسه‎

ریسه‌های نوری شلنگی و نواری که به ال ای دی معروف هستند، کالای پرطرفدار و پرسودی هستند. سعی کنید چند کلاف از رنگ نورها و مدل‌های مختلف ریسه ال ای دی را همواره داشته باشید که به صورت متری بفروشید. عموماً رنگ نور آفتابی و مهتابی ریسه طرفدار بیشتری دارد. همراه با ریسه‌ها، سوکت ریسه را نیز باید داشته باشید، زیرا ریسه‌ها بدون سوکت عملاً یک رشتۀ بی‌نور و خاصیت هستند و تنها با این سوکت‌ها روشن می‌شوند. 


ریسه شلنگی ال ای دی 2835

نواری ال ای دی 5050

نواری ال ای دی 5730

نئون فلکسی

ریسه مولتی کالر RGB

ریسه‌های گفته شده از مدل‌های محبوبی هستند که در انواع تک لاین، دو لاین و سه لاین به بازار عرضه شده‌اند. ریسه ال ای دی تزئینی نیز که در مدل‌های قلبی، آویز، گیره عکس، ماه و ستاره و… در بازار موجود هستند، مشتریان خاص خودشان را دارند.


لیست قیمت انواع ریسه ال ای دی شلنگی و تزئینی

هالوژن و چراغ توکار

چراغ های توکار در ابعاد مختلف با اندازه برش‌های متغیری در بازار موجود هستند. هالوژن از آن دست محصولاتی است که همیشه خواهان دارد و باید به آن توجه کنید. اندازه برش‌ چراغ هالوژن معمولا از 6 سانتی متر شروع می‌شود. از چراغ‌های توکار برای نورپردازی سقفی در منازل استفاده می‌شود. بهترین رنگ بدنه که همواره برای آن تقاضا وجود دارد، سفید است. محصولات چراغ توکار دارای مدل‌های فنر متغیر نیز هستند که به شما این امکان را می دهند با تعداد کمتری محصول، درخواست‌های بیشتری را پوشش دهید. نکته دیگری که درباره پنل‌ها باید در نظر بگیرید، شکل آن‌هاست. پنل‌های دایره در مقایسه با مربع محبوب‌تر هستند.


پنل و چراغ روکار

چراغ‌های روکار عموماً به صورت سقفی در خانه‌ها استفاده می‌شوند. این چراغ‌ها نصب آسانی دارند و برای نورپردازی محیط به خصوص راهروها انتخاب خوبی هستند. یکی دیگر از کاربردهای این چراغ‌ها نورپردازی حمام و دستشویی است که باید از مدل‌های ضدنم و بخارشان استفاده شود. در مقایسه با نوع توکار، خرید این نوع آسان‌تر است. اگر در منطقه اداری نیستید و بازار هدفی که دارید مسکونی است، سراغ پنل با ابعاد بزرگ نروید. این پنل‌ها تا ابعاد 60 در 60 مربع و حتی بزرگ‌تر، تولید می شوند که عموماً کاربرد اداری و بیمارستانی دارند. چراغ‌های روکار حباب‌دار که لامپ ندارند قیمت به صرفه‌ای داشته و تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود دارد.


بررسی انواع پنل ال ای دی روکار و توکار

پروژکتور و وال واشر

پروژکتور را بهتر است در گروه کالاهای صنعتی قرار دهیم. اما پروژکتورهای ال ای دی تا توان 100 وات برای روشنایی محوطه و نمای مجتمع‌های مسکونی استفاده دارند. اگر بودجه محدودی دارید، سراغ پروژکتور با توان بالا نروید. نکته مهمی که درباره پروژکتورها وجود دارد، قابلیت نصب آن‌ها در فضای سر باز است که سایر محصولات گفته شده تا الان، آن را نداشتند.


وال واشر برای نورپردازی نما استفاده می‌شود. وال واشر تنوع رنگ دارد و همواره هستند کسانی که برای رنگ‌های قرمز، سبز، آبی، بنفش و انبه‌ای آن مشتاق باشند. والواشر طول‌های مختلف و توان‌های متفاوتی دارند. بهتر است از مدل‌هایی با طول متوسط خریداری کنید که هم نگهداری آسان‌تری داشته باشند هم قیمت مقرون به صرفه‌تری. البته اگر بودجه زیادی ندارید، دور این محصول را خط بکشید.


لیست قیمت انواع پروژکتور ال ای دی

چسب و اتصال دهنده

الکتریکی بدون چسب مثل خانه بدون آشپزخانه است. همیشه باید تعدادی چسب در الکتریکی داشته باشید، زیرا همواره برای آن تقاضا وجود دارد. چسب برق را بهتر است در رنگ‌های مختلف خریداری کنید، زیرا افراد برای علامت‌گذاری سیم‌ها از چسب با رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و… استفاده می‌کنند. البته چسب‌های با رنگ مشکی یا سرمه ای طرفدارهای بیشتری دارند. چسب 123 و چسب‌های مایع قوی هم حتماً به کارتان خواهد آمد. 


نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، اتصال دهنده است. تعداد زیاد سیم و کابل اطراف ما باعث بی‌نظمی شده است. به همین دلیل اتصال دهنده یا بست پلاستیکی به خصوص اگر مغازه شما در یک منطقه اداری است، سریع به فروش می‌رود. بست‌های پلاستیکی اندازه‌های مختلفی دارند، اگر نمی‌خواهید همه را موجود کنید، اندازه 20 تا 30 سانتی متر معقول‌ترین انتخاب است. 


لیست قیمت انواع چسب برق و اتصال دهنده

استابلایزر، محافظ و چندراهی

محافظ برق و ولتاژ 

هر وسیله برقی مشخصات خاص خودش را دارد. محافظ مناسب تلویزیون را نباید برای محافظت از یخچال به کار برد. بنابراین نمی‌توانید تنها یک مدل محافظ خریداری کنید. محافظ یخچال، صوتی و تصویری، ماشین لباس شویی و ظرف شویی، محافظ پکیج و کنتور، از انواعی است که باید موجود کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید طول کابل است. خیلی از مدل‌ها، به خصوص محافظ یخچال، پکیج و کولر گازی بدون کابل هستند و مستقیم به دو شاخه وصل می‌شوند. اما برای وسایلی مثل صوتی و تصویری از طول کابل 1 تا 10 متر در بازار پیدا می‌شود. طول کابل 3 متر به نسبت پرفروش‌تر است. طول کابل رابطه مستقیمی با قیمت محافظ دارد. در هنگام خرید به برند، تعداد خانه و آنالوگ و دیجیتال بودن توجه کنید.


خرید انواع محافظ برق و ولتاژ

چندراهی برق

یکی از مهم‌ترین اجناس مغازه الکتریکی، چندراهی است. چندراهی‌های برق از مدل‌های سه، چهار، پنج، شش و هشت خانه عموماً تولید می‌گردند. افراد برای چندراهی ترجیح می‌دهند که سراغ مدل‌های با تعداد خانه کم نروند. از طرفی طول کابل نیز بهتر است بلند باشد. نکته دیگری که باید در چندراهی توجه کنید، کلید است، بسیاری از این چندراهی‌ها، فاقد کلید و ارزان قیمت‌تر می‌باشند.


استابلایزر

با توجه به قطعی‌های برق بسیاری از افراد تمایل به خرید انواع استابلایزر پیدا کرده‌اند، اما این وسیله گران است و تقاضا برای آن کمتر است از دو مورد قبل است. پس اگر بودجه زیادی ندارید اصلاً به سراغ آن نروید. در واقع استابلایزر و ترانس برق جزء لیست اجناس مغازه الکتریکی ضروری قرار نمی‌گیرند. استبلایزر را به صورت سفارشی کار کنید. می‌توانید برای خرید استابلایزر با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.


کلید و پریز

اگر بخواهید تمامی کلید پریزها را داشته باشید، بی‌شمار محصول باید خریداری کنید، اما اصلا اینکار را انجام ندهید. سراغ چند سبک محصول مشخص بروید و رنگ سفید یا سایر رنگ‌های خنثی مانند بژ را موجود کنید. کلید برق تک پل، کلید برق دو پل، پریز برق ساده، پریز برق ارت دار، پریز تلفن، کلید زنگ، زنگ دینگ دانگ، زنگ ملودی، پریز آنتن و ماهواره، از محصولاتی است که باید در مغازه داشته باشید. البته باید در نظر داشته باشید که مثلاً تعداد درخواست برای کلید برق چند برابر پریز آنتن است.


لیست قیمت انواع کلید و پریز تمامی مارک‌های خوب بازار

سیم و کابل

سیم و کابل از ملزومات اصلی یک الکتریکی است. بهتر است اصلاً سراغ کابل های صنعتی نروید، علاوه بر اینکه تقاضا برای آن‌ها نیست، قیمت چشم‌گیری دارند. سیم‌های برق در اندازه 2.5 تا 4 به نسبت کاربرد بیشتری دارند. نکته دیگری که در خرید سیم برق باید به آن توجه کنید، رنگ‌بندی است. سیم برق حداقل با 4 رنگ مختلف خریداری کنید و به صورت متری به فروش برسانید. از دیگر اقلام سیم و کابل: سیم تلفن، سیم شبکه، سیم نایلون، کابل آنتن را می‌توانیم نام ببریم که برای تکمیل سیم و کابل‌های مغازه شما نیاز هستند.


لیست قیمت سیم و کابل

سایر لوازم برقی

دیگر اقلامی که در لیست اجناس مغازه الکتریکی قرار می‌گیرند و برای آن‌ها درخواست وجود دارد، عبارتند از:


حشره کش برقی خانگی، فازمتر، چراغ خواب، چراغ قوه، چراغ مطالعه، چراغ اضطراری،

هواکش خانگی و پنکه کوچک

انواع باتری: قلمی، نیم قلمی، کتابی

سرپیچ، قاب مهتابی، لوستر ساده یا آویز

ترمینال، کلید و پریز بارانی، دو شاخه صنعتی

سوکت 3.5 میلیمتری، کابل hdmi، سوکت audio video

وایرشو، هویه، لحیم، سر سیم، فیوز، مینیاتوری، قاب فیوز

خرطومی، قوطی کلید، داکت و تراکینگ

المنت بخاری برقی، آیفون تصویری

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد لیست کاملی از تمامی اجناس مغازه الکتریکی را ارائه کنیم. فقط باید توجه کنید که تمامی محصولات گفته شده بر حسب برند، قیمت متنوعی دارند. با توجه به شرایط بازار، این روزها فروش کالاهای ایرانی باکیفیت اما قیمت مناسب، آسان‌تر است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قدرت خرید مردم را در نظر بگیرید و سراغ برندهای لاکچری نروید. برای دریافت مشاوره و لیست قیمت محصولات و خرید عمده با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید. اگر سوال دیگری دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است، در بخش دیدگاه‌های ثبت کنید، تا به آن در این مقاله یا مقاله‌های بعدی پاسخ دهیم.

پیمایش به بالا